Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj

Kodeks pracy | Konstytucja RP | Kodeks cywilny
Kontakt | Mapa strony
godło polski

Kodeks pracy

Prawo pracy
Portal informacyjny
A A A
Stan prawny: styczeń 2021r.
Linki sponsorowane

Wróć do: urlopy wypoczynkowe

Pytania prawne (1):
Większe okno
Gość
2014-01-15 18:59:28
Odpowiedzi: 1
ukończyłam studia wyższe z tytułem licencjata, w kwietniu bedzie 3 lata jak pracuję w firmie na etacie - czy zatem należy mi sie juz 26 dniowy urlop wypoczynkowy czy studia wyższe to tylko magisterskie i wyższe stopnie naukowe?
Odpowiedzi (1):
jasiu
2014-01-15 19:50:42
Art. 155. §1. Do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się z tytułu ukończenia: zasadniczej lub innej równorzędnej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 3 lata, średniej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 5 lat, średniej szkoły zawodowej dla absolwentów zasadniczych (równorzędnych) szkół zawodowych - 5 lat, średniej szkoły ogólnokształcącej - 4 lata, szkoły policealnej - 6 lat, szkoły wyższej - 8 lat. Okresy nauki, o których mowa w pkt 1-6, nie podlegają sumowaniu. §2. Jeżeli pracownik pobierał naukę w czasie zatrudnienia, do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się bądź okres zatrudnienia, w którym była pobierana nauka, bądź okres nauki, zależnie od tego, co jest korzystniejsze dla pracownika.
Dodaj odpowiedź:
(opcjonalnie, nie będzie widoczny)
APC
 

Inne pytania:

pracodawca wysyłanas na bieżące urlopy z 2014 na przymus. podobno my mamy do swojej dyspozycji tylko 14 dni kalendarzowych
Dodano: 2014-01-15 10:14:48 przez: 2014-01-15 10:14:48
czy jak ma sie 2 tyg. wypowiedzenie czy czeba pracowac w firmie. lub czy pracodawca ma prawo kazac mi nie przychodzic do
Dodano: 2014-01-14 22:53:25 przez: 2014-01-14 22:53:25
pytanie. Otóż czy mój pracodawca może kazać mi przyjść do pracy na godzinę 19, jeśli prawidłowo bym zaczynała
Dodano: 2014-01-15 19:00:27 przez: 2014-01-15 19:00:27
chciałabym zapytać, ile dni mogę pracować bez przerwy? Otóż jeśli zmianę zaczynam od poniedziałku do soboty w godzinach
Dodano: 2014-01-15 19:06:07 przez: 2014-01-15 19:06:07
Do góry
urzędy pracy pomorskie urzędy pracy zachodniopomorskie urzędy pracy warmińsko-mazurskie urzędy pracy podlaskie urzędy pracy mazowieckie urzędy pracy kujawsko-pomorskie urzędy pracy wielkopolskie urzędy pracy lubuskie urzedy pracy lubelskie urzedy pracy łódzkie urzędy pracy dolnośląskie urzędy pracy opolskie urzędy pracy śląskie urzędy pracy świętokrzyskie urzędy pracy podkarpackie urzędy pracy małopolskie