Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj

Kodeks pracy | Konstytucja RP | Kodeks cywilny
Kontakt | Mapa strony
godło polski

Kodeks pracy

Prawo pracy
Portal informacyjny
A A A
Stan prawny: wrzesień 2020r.
Linki sponsorowane

Wróć do: urlopy wypoczynkowe

Pytania prawne (1):
Większe okno
Gość
2013-02-11 12:01:27
Odpowiedzi: 3
|Cześć
Czy staż z urzędu pracy wlicza się do wymiaru urlopu? (mam 5 lat szkoły + 4,6 lat pracy na umowie o pracę i 7 miesięcy stażu z urzędu pracy) Ile należy mi sie urlopu 20 czy 26 dni?
Odpowiedzi (3):
jasiu
2013-02-11 15:40:46
Staż się liczy, 26 dni
jasiu
2013-02-11 15:44:13
asu pracy pracownika w dniu, na który ma być udzielony urlop.
Art. 155.

§1. Do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się z tytułu ukończenia:

zasadniczej lub innej równorzędnej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 3 lata,
średniej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 5 lat,
średniej szkoły zawodowej dla absolwentów zasadniczych (równorzędnych) szkół zawodowych - 5 lat,
średniej szkoły ogólnokształcącej - 4 lata,
szkoły policealnej - 6 lat,
szkoły wyższej - 8 lat.

Okresy nauki, o których mowa w pkt 1-6, nie podlegają sumowaniu.

§2. Jeżeli pracownik pobierał naukę w czasie zatrudnienia, do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się bądź okres zatrudnienia, w którym była pobierana nauka, bądź okres nauki, zależnie od tego, co jest korzystniejsze dla pracownika.
Gość
2013-02-12 15:39:53
w urzędzie pracy mówią coś innego "Staż nie wlicza się do określenia wymiaru urlopu wypoczynkowego"
Czy jest jakieś orzecznictwo sądu w tym temacie?
Dodaj odpowiedź:
(opcjonalnie, nie będzie widoczny)
APC
 

Inne pytania:

gdybym chciała wypowiedzieć umowę o pracę przed zakończeniem specjalizacji (jestem lekarzem ) czy pracodawca ma prawo
Dodano: 2013-02-10 19:06:15 przez: 2013-02-10 19:06:15
Mam ptanie czy pracodawca moze mnie przeniesc ze stanowiska kelnerka na stanowisko pomoc kuchenna bez mojej zgody i na innych
Dodano: 2013-02-10 15:01:04 przez: 2013-02-10 15:01:04
19.01.2013 otrzymałam 2 tyg. wypowiedzenie, które trwało do 2.02. Pracodawca połączył mój zaległy urlop (10 dni za
Dodano: 2013-02-11 14:23:08 przez: 2013-02-11 14:23:08
CZy przy umowie o pracę na czas określony z wypowiedzeniem dwutygodniowym , można w/w wypowiedzenie wręczyć pracownikowi
Dodano: 2013-02-11 16:29:10 przez: 2013-02-11 16:29:10
Do góry
urzędy pracy pomorskie urzędy pracy zachodniopomorskie urzędy pracy warmińsko-mazurskie urzędy pracy podlaskie urzędy pracy mazowieckie urzędy pracy kujawsko-pomorskie urzędy pracy wielkopolskie urzędy pracy lubuskie urzedy pracy lubelskie urzedy pracy łódzkie urzędy pracy dolnośląskie urzędy pracy opolskie urzędy pracy śląskie urzędy pracy świętokrzyskie urzędy pracy podkarpackie urzędy pracy małopolskie