Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj

Kodeks pracy | Konstytucja RP | Kodeks cywilny
Kontakt | Mapa strony
godło polski

Kodeks pracy

Prawo pracy
Portal informacyjny
A A A
Stan prawny: październik 2021r.
Linki sponsorowane

Wróć do: profilaktyczna ochrona zdrowia

Pytania prawne (1):
Większe okno
Gość
2015-12-01 23:52:40
Odpowiedzi: 3
Czy powinienem dostać wynagrodzenie za dzień w którym byłem na badaniach kontrolnych (długie zwolnienie lekarskie)?Art.229 §2 mówi że tak, natomiast Art.229 §6 wyklucza badania kontrolne?
Odpowiedzi (3):
Gość
2015-12-01 23:54:30
Art.229 §3 zamiast Art.229 §2
Gość
2015-12-16 13:57:31
Nie rozumiem. Art.229 §6, mówi że pracodawca pokrywa koszty badania. A Art.229 §3, mówi "Za czas niewykonywania pracy w związku z przeprowadzanymi badaniami pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia, a w razie przejazdu na te badania do innej miejscowości przysługują mu należności na pokrycie kosztów przejazdu według zasad obowiązujących przy podróżach służbowych." Więc co tu wyklucza?
Gość
2015-12-16 14:00:39
Więc krótki. Pracodawca płaci za badania i masz prawo do wynagrodzenia za te godziny co robiłeś badania, jęśli robiłeś w godzinach pracy. Tak ja to rozumiem i nie wiem co się wyklucza w tych §.
Dodaj odpowiedź:
(opcjonalnie, nie będzie widoczny)
APC
 

Inne pytania:

przez ostatnie 3 lata często przebywałem na l4 było ono różne opieka na dziecko jak i na mnie w całym roku kolo 50
Dodano: 2015-12-01 16:52:03 przez: 2015-12-01 16:52:03
1 stycznia 2016 stukną mi trzy lata pracy w tej samej firmie i zmieni mi się też okres wypowiedzenia na trzymiesięczny.
Dodano: 2015-12-01 14:50:49 przez: 2015-12-01 14:50:49
Proszę o poradę. Przepracowałam w miesiącu 125h (3/4 etatu nadgodziny) a w systemie ewidencyjnym wykazuje, że 123h.
Dodano: 2015-12-02 13:17:12 przez: 2015-12-02 13:17:12
Podpisała w pracy zgodę na pracę w godzinach nocnych czy mogę tą decyzję zmienić moje dziecko ma 2,5 roku. Bo nigdzie
Dodano: 2015-12-02 20:11:02 przez: 2015-12-02 20:11:02
Do góry
urzędy pracy pomorskie urzędy pracy zachodniopomorskie urzędy pracy warmińsko-mazurskie urzędy pracy podlaskie urzędy pracy mazowieckie urzędy pracy kujawsko-pomorskie urzędy pracy wielkopolskie urzędy pracy lubuskie urzedy pracy lubelskie urzedy pracy łódzkie urzędy pracy dolnośląskie urzędy pracy opolskie urzędy pracy śląskie urzędy pracy świętokrzyskie urzędy pracy podkarpackie urzędy pracy małopolskie