Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj

Kodeks pracy | Konstytucja RP | Kodeks cywilny
Kontakt | Mapa strony
godło polski

Kodeks pracy

Prawo pracy
Portal informacyjny
A A A
Stan prawny: listopad 2021r.
Linki sponsorowane

Wróć do: urlopy wypoczynkowe

Pytania prawne (1):
Większe okno
Gość
2015-03-03 13:44:53
Odpowiedzi: 5
Witam, W poprzedniej pracy mialem 26 dni Urlopu po zmianie miejsca pracy przysluguje mi 20 dni poniewaz zgubiono moje dokumenty ze szkoly. Zostałem poinformowany po nowym roku pracy . Czy zostanie zwrócone mi dni uropowe z tamtego roku czy przepadna ?
Odpowiedzi (5):
jasiu
2015-03-03 16:30:08
nie przepadnie, a masz możliwość dostarczenia tych papierów ze szkoły? nie masz oryginałów w domu, aby dać im ksero, to postaraj się z dawnej szkoły załatwić, wtedy podliczą i wyrównają lub dodadzą te dni urlopu
Gość
2015-03-05 09:02:44
2 razy wysyłałem papiery ze szkoły i z poprzednich prac ale maja nie porządek w biurze i zapodziali . Jest prawo mówiące o oddaniu tych dni ? obawiam sie ze usłyszę ze dni z tamtego roku przepadły bo nie bylo dokumentów ze szkoły
jasiu
2015-03-05 15:04:37
nie przepadnie ten urlop, jak tylko to uporządkują, to takie wyrównanie nawet z 5 lat by musieli tobie oddać, w postaci dni wolnych, lub ekwiwalentu.
jasiu
2015-03-05 15:05:26
Art. 158. Pracownikowi, który wykorzystał urlop za dany rok kalendarzowy, a następnie uzyskał w ciągu tego roku prawo do urlopu w wyższym wymiarze, przysługuje urlop uzupełniający.
Gość
2015-03-06 21:19:54
Dziękuję za pomoc :)
Dodaj odpowiedź:
(opcjonalnie, nie będzie widoczny)
APC
 

Inne pytania:

czy po trzech przepracowanych nockach 22-6 moge jeszcze isc na cztery godziny 17-21 czy to jest zgodne z prawem
Dodano: 2015-03-02 17:00:06 przez: 2015-03-02 17:00:06
Przyszło mi zajęcie komornicze do firmy dotyczące zatrudnionego pracownika tzn. pracownik nie płacił rat w banku i komornik
Dodano: 2015-03-02 13:51:39 przez: 2015-03-02 13:51:39
Mam pytanie: Czy pracodawca organizując szkolenie w sobotę/niedzielę jest zobowiązany do wypłaty za nadgodziny lub rekompensaty
Dodano: 2015-03-03 17:43:38 przez: 2015-03-03 17:43:38
czy za odpracowaną sobotę 28 lutego, mogę wziąć dzień wolny w kwietniu?
Dodano: 2015-03-03 21:04:20 przez: 2015-03-03 21:04:20
Do góry
urzędy pracy pomorskie urzędy pracy zachodniopomorskie urzędy pracy warmińsko-mazurskie urzędy pracy podlaskie urzędy pracy mazowieckie urzędy pracy kujawsko-pomorskie urzędy pracy wielkopolskie urzędy pracy lubuskie urzedy pracy lubelskie urzedy pracy łódzkie urzędy pracy dolnośląskie urzędy pracy opolskie urzędy pracy śląskie urzędy pracy świętokrzyskie urzędy pracy podkarpackie urzędy pracy małopolskie